Polistren Kovanlar Üretimde Artış Sağlıyor!

Yazar Tarih Mart 23, 2012

Sponsor BağlantılarPolistren Kovanlar Bal üretiminde verim artışı sağlıyor. Ülkemizde ilk kez Adana’da üretilen Polistren arı kovanları, sıcaklığın 24-30 dereceler arasında sabit kalmasını sağlayarak arıların bal üretmeye teşvik edilmesini ve kovan başı verimliliğin artmasını sağlıyor.

Adana’da Polistren Grup firması tarafından üretilen polistren arı kovanları, büyük ilgi çekmeye başladı.

Firma yetkilileri ziyaretçiler ile birlikte üretim alanlarını gezerek, polistren malzemesinden üretilen diğer materyaller hakkında bilgi verdi. Polistren malzemeden üretilen ilk kovanı kendilerinin imal ettiğini belirten firma yetkilileri polistren kovanların sıcaklığı 24-30 derece arasında sabitleyerek arıları bal yapmaya teşvik ettiğini ve üretimde verimliliği %40’a kadar artırdığını söyledi.

Kovanların diğer özellikleri ise şu şekilde sıralanabilir.

1) Kolay, hafif ve taşınabilir olması.

2) Bakteri, küf, mantar ve zararlı organizmaları barındırmaması.

3) Ahşap kovanlara göre polistren kovanlarda daha az arı hastalıklarının görülmesi.

Adana’da gün geçtikte önem kazanan arıcılık, yeni teknoloji ürünler ile daha hızlı gelişim gösterecek gibi görünüyor.Diğer yazılara göz attınız mı?

Yorumlarınız bizim için değerli. Lütfen bir yorum yapın.

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>