Eskişehir 3. Tarım Fuarı ziyarete açıldı

Yazar Tarih Nisan 5, 2013

Sponsor BağlantılarTürkiye genelinde 120 firmanın katıldığı, Eskişehir 3. Tarım Fuarı ziyarete açıldı. Gıda Tarım ve Hayvancılık Eskişehir İl Müdürü Dr. Halil Çankaya, fuarların tarım sektörüne büyük fayda sağladığını kaydetti.

Türkiye genelinde 120 firmanın katıldığı, Eskişehir 3. Tarım Fuarı ziyarete açıldı.

Açılış töreninde konuşan Gıda Tarım ve Hayvancılık Eskişehir İl Müdürü Dr. Halil Çankaya, fuar için yapılan tüm çalışmaların çiftçilere fayda getirmesini, tarım ve ekonomiye yarar sağlamasını dilediğini ifade etti.

Halil Çankaya, sofralara gelen gıdaları üreten çiftçileri çok önemsediklerini ve çalışmalara bu doğrultuda yön verdiklerini söyledi. Bundan 10 yıl öncesine kadar ülkemizde gıda, tarım ve hayvancılık konusunda düzenlenen fuar sayısının bir elin parmağı geçmediğini belirten Çankaya, şimdi ülkemizin dört bir yanında tarım fuarları düzenlendiğini kaydetti.

Konuşmaların ardından 3. Tarım Fuarı, Vali Yardımcıları Ömer Faruk Günay, Günhan Yazar, İsmail Küreci, Gıda Tarım ve Hayvancılık Eskişehir İl Müdürü Dr. Halil Çankaya, Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hasan Gönen tarafından ziyarete açıldı

Teknoloji ürünü traktörler, biçerdöverler, toprak işleme ekim-dikim makineleri, modern sulama alet makine ve ekipmanları, hayvancılıkla ilgili modern alet ve ekipmanlar, tohum, yem ve katkı maddeleri, ilaç gübre ve diğer tarımsal alet ekipmanlarının bulunduğu ve Türkiye genelinden 120 firmanın katıldığı 3. Tarım Fuarı 7 Nisan tarihine kadar ziyaret edilebilecek.

www.tarimtv.gov.trDiğer yazılara göz attınız mı?

Yorumlarınız bizim için değerli. Lütfen bir yorum yapın.

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>