2013 Konya Tarım ve Hayvancılık Fuarı Açıldı

Yazar Tarih Mart 13, 2013

Sponsor Bağlantılar11. Konya Tarım, Tarımsal Mekanizasyon, Tarla Teknolojileri, Hayvancılık Ekipmanları ve Süt Endüstrisi Fuarı, TÜYAP işbirliği ile kapılarını bugün ziyaretçilerine açtı.

Fuarın açılışında yapılan konuşmada, Türkiye ekonomisinin son yıllarda önemli bir aşama kaydettiği vurgulandı. Konya Valisi Nezih Doğan yaptığı açıklamada fuarların üreticiler açısından yeni teknolojileri görmeleri için çok önemli bir misyonu üstlendiğini söyledi.

Doğan açıklamasının devamında üniversiteler, meslek odaları, yerel yönetimler ve merkezi yönetim kurumları ile ortak projelerin yapıldığını ve bu sayede müteşebbislerin önünün açıldığını söyledi.

TÜYAP Konya Fuarcılık A.Ş. Genel Müdürü İlhan Ersözlü ise bu yıl fuarların 6 ayrı salonda açık alanlarla birlikte 70 bin metrekarede açıldığını belirtti.

Açılış törenine, Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, AK Parti Konya Milletvekili Hüseyin Üzülmez, Türk Tarım Alet ve Makineleri İmalatçıları Birliği (TARMAKBİR) Yönetim Kurulu Başkanı Cahit Tekbaş, oda başkanları ile çok sayıda yerli ve yabancı firma yetkilisi katıldı.

Girişin ücretsiz olduğu Konya Tarım Fuarı 13-16 Mart tarihleri arasında açık olacak.

tarimtvDiğer yazılara göz attınız mı?

Yorumlarınız bizim için değerli. Lütfen bir yorum yapın.

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>