Çakal eriği Nedir? Faydaları Nelerdir?

Yazar Tarih Mayıs 22, 2012

Sponsor BağlantılarÇakal Eriği, son dönemde yaygın olarak telafuz edilen ve zayıflama ürünü olarak kullanılan bir meyve haline geldi. Bu erik iri çekirdekli ve ekşi bir tada sahiptir.

Son dönemde yaygın olarak çakal eriğinin zayıflamaya yardımcı ürün olarak kullanıldığını görüyoruz. Çakal eriği büyük bir çekirdeğe ve oldukça ekşi bir tada sahiptir. Ağacı ise bodur bir boya ve beyaz renkte çiçeklere sahiptir.

Peki, çakal eriği neden bu kadar önemli ve değerlidir?

Çakal eriği, zengin organik asit kaynağıdır. İçinde bol miktarda tanen bulunmaktadır. Bunların dışında içeriğinde pektin bulunduran çakal eriği çok miktarda olmasa da şekerde içerir.

Çakal Eriğin Faydaları Nelerdir?

* Çakal eriği vücutta bulunan zararlı maddelerin atılmasına yardımcı olmaktadır.

* Çakal eriği kanın temizlenmesine yardımcı olur.

çakal eriği nedir

* İdrar söktürücü etkisi bulunmaktadır.

* Son dönemde zayıflamak isteyenler tarafından sıkça kullanılan bir ürün haline gelmiştir. (Çakal eriği tek başına zayıflamaya yardımcı olmayacaktır)

Çakal eriği yetiştiriciliğinin yapıldığı bölgelerde marmelat ve reçel yapımında sık kullanılan bir meyvedir. Ayrıca yaprakları toplandıktan sonra çay olarak tüketilmek üzere kullanılmaktadır.

 

Çakal Eriği Çayı Faydaları Nedir?

Çakal eriği çayı, vücutta bulunan ödemin atılmasında etkilidir.Diğer yazılara göz attınız mı?

Yorumlarınız bizim için değerli. Lütfen bir yorum yapın.

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>