Beyaz Çay Faydaları Yararları

Yazar Tarih Şubat 18, 2013

Sponsor BağlantılarBeyaz çay özellikle daha sıkı ve güzel bir cilde sahip olmak isteyenlere tavsiye ediliyor. Yapılan araştırmalarda beyaz çayın yeşil çayda olduğu gibi vücudun yağ üretimini baskılayıcı ve mevcut yağların parçalanmasını sağlayıcı bir etkiye sahip olduğu görülmüş.

Beyaz çayda, yeşil ve siyah çayda olduğu gibi soldurma, fırınlama, kurutma ve fermante işlemleri uygulanmamakta ve doğal olarak dem rengi kaybolmamaktadır. Diğer çaylardan farklı olarak beyaz çayın taşıdığı yoğun antioksidan etki, özellikle kansere karşı üstün bir koruma kalkanı oluşturmaktadır.

Ayrıca yapılan araştırmalarda da beyaz çayın cilt üzerinde çok önemli yararları olduğu görülmüştür.

İşte beyaz çayın faydalarından bazıları

Beyaz çay, bağışıklık sistemini güçlendirerek vücudun hastalıklara karşı daha dirençli olmasını sağlamaktadır. Cildi güzelleştirir ve cildin daha sıkı ve esnek bir görünüme sahip olmasını sağlar. İçeriğinde yüksek oranda bulunan antioksidanlar ile kansere karşı koruyucu bir etki yaratır.

Tansiyon ve kolesterol üzerinde de iyi etkileri bulunduğu bilinen beyaz çayın, virüs ve bakterilere karşıda etkisi yeşil çaydan daha fazladır.

Zayıflamak isteyenlere beyaz çay

Yine yapılan araştırmalarda beyaz çayın, zayıflamak isteyenlere yardımcı olduğu, diş ve diş eti sağlığını koruduğu görülmüştür.

Yaşlanma ve kırışıklıkları geciktiren beyaz çay, C ve K vitaminlerini de içermektedir.Diğer yazılara göz attınız mı?

2 Yorumlar

  1. Serkan

    11 Nisan 2013 at 17:38

    Güzel ve faydalı bilgiler için teşekkürler

  2. yaşar aycin

    25 Nisan 2013 at 21:52

    5 yıldır kendi çay bahçemden doğal beyaz çay üretiyorum.isteyen olursa gönderebilirim

Yorumlarınız bizim için değerli. Lütfen bir yorum yapın.

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>