Hasta Hayvanlar İçin Tazminat Ödenecek

Yazar Tarih Mart 13, 2013

Sponsor BağlantılarBakanlık, hasta olduğu tespit edilen hayvanlar için sahiplerine hastalık için tazminat ödeneceği söyledi.

Ülkemizde hayvancılığın gelişmesi ve hayvan hastalıklarının önlenmesi adına yeni bir uygulama hayata geçiriliyor. Yapılacak uygulama ile hayvancılığın gelişmesi planlanırken yetiştiricilerin yaşadığı mağduriyetin de giderilmesi düşünülüyor. Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığınca başlatılan çalışma da 8 hastalık türü için tazminat ödeneceği belirtiliyor. Yeni uygulama Mart ayından itibaren yürürlüğe girdi.

Ödenecek tazminatlar kapsamında aynı zamanda yemler, otların imha edilmesi gibi konularda destek kapsamı içerisinde yer alacak.

Hangi hayvan hastalıkları tazminat kapsamında yer alıyor?

Tazminat ödenecek hastalıklar sığır brusellası, koyun keçi brusellası, sığır tüberkülozu, kuduz ve zounus karakteri taşıyan ruam, sığır vebası, at vebası ve kuş gribi gibi hastalıklar tazminat içerisinde yer almakta.

 Diğer yazılara göz attınız mı?

Yorumlarınız bizim için değerli. Lütfen bir yorum yapın.

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>