Denizli’de brucella ve kuduz aşılama kampanyaları devam ediyor

Yazar Tarih Mart 14, 2013

Sponsor BağlantılarDenizli İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü, hayvancılıktan beklenilen verimin alınabilmesi için Denizli’de, brucella ve kuduz aşılama kampanyalarını devam ettiriyor. Aşılama kampanyası kapsamında 150 bin dişi büyükbaş ve 300 bin dişi küçükbaş hayvana brucella aşısı yapılması hedeflenirken, 18 bin 5 yüz de kedi ve köpek kuduz aşısı yapılacak.

Ülke genelinde büyük ekonomik kayıplara neden olan brusella hastalığının, bu ekonomik kayıplarının azaltılması için büyükbaş ve küçükbaş hayvanların Brusella hastalığına karşı aşılanması gerekiyor.

Denizli İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü, hayvancılıktan beklenilen verimin alınabilmesi için Denizli’de, brucella ve kuduz aşılama kampanyalarını devam ettiriyor.

Denizli’de tüm dişi büyükbaş ve dişi küçükbaş hayvanlar ile damızlığa ayrılacak erkek hayvanlar Brusella Hastalığına karşı aşılanıyor.

Gıda Tarım ve Hayvancılık Denizli İl Müdürlüğü ve ilçe teşkilatlarında görevli veteriner Hekim ve veteriner sağlık teknisyeni/teknikerleri tüm belde ve köylerde ev ev dolaşarak, gebe hayvanlarda dâhil olmak üzere 3 aydan büyük tüm büyükbaş ve küçükbaş hayvan sürülerini aşılıyor.

Aşılama çalışmaları kapsamında Denizli’de toplam 150 bin dişi büyükbaş ve 300 bin dişi küçükbaş hayvanınaşılanması hedefleniyor.

Ayrıca Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı tarafından başlatılan kuduz aşılama kampanyası kapsamında ise ilde 18 bin 5 yüz kedi ve köpek, mart ve nisan aylarında aşılanacak.

www.tarimtv.gov.trDiğer yazılara göz attınız mı?

Yorumlarınız bizim için değerli. Lütfen bir yorum yapın.

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>