Tereyağının Faydaları Nelerdir?

Yazar Tarih Haziran 11, 2012

Sponsor BağlantılarGün içerisinde yemeklerde ve birçok ürün içerisinde sıkça kullandığımız tereyağının hangi hastalıklara ve sağlık sorunlarına yararlı olduğunu biliyor musunuz?

Tereyağı, bağırsak rahatsızlıklarından, sinir iltihaplarına kadar birçok sağlık sorunu üzerinde etkili. İşte tereyağının bilinmeyen özelliklerinden bazıları.

Tereyağının vücut üzerinde eritici ve çözücü etkisi bulunmaktadır. Ancak bu etki sert bedenler üzerinde etkili değildir.

Bağırsaklarda meydana gelen ağrıların dindirilmesinde etkilidir. Sinir iltihaplarına karşı yararlı etkileri bulunmaktadır. Ayrıca yaraların iltihaplarını çözerek iyileşme sürecini hızlandırır.

tereyağının faydalarıTereyağı vücut güzelliğine katkı sağlıyor

Vücut terayağı ile ovulduğun da bedeni besler ve şişmanlatır. Ayrıca cilt dengesini koruyan etkisi nedeniyle cildin gençleşmesini ve parlak görünmesini sağlar. Vücutta nemlendirici etkisi bulunmaktadır.

Soğuğa karşı tereyağı!

Soğuk nedeniyle oluşan öksürük üzerinde etkilidir. Zatürreye karşı etkilidir. Badem ve şekerle birlikte kullanıldığında etkisi daha da artar.

Zehirlenmeye karşı tereyağ

Tereyağ, zehirlere karşı etkilidir. Yılan sokmalarında yılanın soktuğu yere pomat olarak tatbik edilmesi yeterlidir.Diğer yazılara göz attınız mı?

1 Yorum

  1. visitor

    11 Kasım 2012 at 14:39

    Merhaba evet tereyağını hepimiz çok seviyoruz özellikle çocuklar için çok faydalı belkide ta çocukluktan itibaren hem zeytinyağı hem de tereyağını beraber yiyebiliriz ikisinde de alışkanlığımız olur beli bir yaşa geldiğimizde artık tereyağından uzaklaşmamızı doktorlr söylemeden tamamen zeytinyağına geçebilmek için bunu en başta alışkanlıklrımızı doğru edinerek yapmalıyız.
    http://www.zeytinyagibutigi.com

Yorumlarınız bizim için değerli. Lütfen bir yorum yapın.

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>