Fındık Üreticisine Destekleme Haberi 2012!

Yazar Tarih Nisan 1, 2012

Sponsor BağlantılarFındık Üreticisine destekleme müjdesi! Ordu Ziraat odası başkanı Necat Avcı, yaptığı açıklamada Nisan ayı ilk haftasın’da başlayacak olan Alan bazlı Fındık Gelir Desteğinin yaklaşık 340 bin fındık üreticisine ödeneceğini söyledi. Bu ödeme kapsamında üreticilere 700 milyon liralık destekleme ödemesi yapılacak.

Avcı, açıklamasının devamında hükümet tarafından 2009 yılında yürürlüğe konulan Yeni Fındık Stratejisi kapsamında bu yıl üçüncü ve son kez ödenecek olan fındık Alan Bazlı gelir desteğinin üreticilerin hesaplarına yatırılacağını söyledi.

Avcı, ödemelerin Nisan ayının ilk haftası yapılmasının planlandığını söylerken, 2 yıllık süreçte üreticinin destekleme ve diğer ödemeler ile yanında olduklarını belirtti. Bu yıl 340 bin üreticiye toplamda 700 milyon lira destekleme ödemesi yapılacak.

Destekleme ödemeleri kapsamında başta Ordu’lu üreticiler olmak üzere Artvin, Bartın, Düzce, Giresun, Gümüşhane, Kastamonu, Kocaeli, Rize, Sakarya, Samsun, Sinop, Trabzon ve Zonguldak gibi illerde de ödemelerin üreticilere yapılacağı belirtiliyor. Üretici ise dört gözle ödemeleri beklemekte.

Ordu’da bu yıl destekleme ödemeleri kapsamında 112 bin üreticinin toplamda 24o milyon lira ödeme alacağı belirtiliyor. En az ödemeyi ise 1 milyon lira ile Gümüşhane alacak(939 kişi).

Ödeme kapsamında dönüm başı üretici 150 lira ödeme alacak. Bu ödemeler ile üreticinin oldukça rahatlayacağı belirtiliyor.Diğer yazılara göz attınız mı?

18 Yorumlar

 1. mehmet

  10 Nisan 2012 at 21:26

  ilk hafta ödenecek deniyordu ikinci haftaya girdik hala tık yok

  • Recep....

   11 Nisan 2012 at 08:40

   Ya kardeşim bir milletvekili çıktı Nisan’ın il haftası dedi. millete olmadı. Şimdide diğeri çıktı çarşamba en geç perşembe çiftçinin hesabında diyor.. ne kadar doğru göreceğiz. Ben Tarım Bkanlığını aradım adam çiftçinin hesabına yattı dedi. Acaba biz yatırdık banka da bekliyor demesinler. 1 ayda ole kaybetmeyelim

 2. mehmet

  11 Nisan 2012 at 17:13

  para hesaplara yatmış olabilir arkadaşlar ziraat bankası parayı kullanıyordur zaten bütün alan ödemelerinde ziraat bankası 50 tl kesinti yapıyor ziraat odasındaki çalışan bizzat söyledi

Yorumlarınız bizim için değerli. Lütfen bir yorum yapın.

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>